Eğitimi Paylaş
Kişisel Farkındalık

Atwiser Yaşama Dair - Aile

Eğitimi Paylaş
Atwiser Yaşama Dair - Aile
enocta image placeholder
Aile yapısının sağlığı ve bireylerin mutluluğu, ebeveynlerin bilinçli yaklaşımları ve doğru bilgiye sahip olmaları ile doğrudan ilişkilidir. 'Atwiser Yaşama Dair - Aile' video serisi, aile yaşantısının her aşamasında ebeveynlerin yanında olmak üzere tasarlanmıştır. Bu eğitim seti, bebek bakımından çocuk eğitimine, psikolojik gelişimden okul seçimine kadar aile içindeki çeşitli konularda önemli bilgiler sunar. Eğitim içerikleri, ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkma ve onlara destek olma yollarını anlatır. Aile içi iletişimden disiplin uygulamalarına, çocukların öğrenme süreçlerinden ebeveynlerin kendilerine vakit ayırmasının önemine kadar geniş bir yelpazede konuları kapsar. Aile ve çocuk gelişimi üzerine kapsamlı bilgi ve tavsiyeler arayan her ebeveyn için bu video serisi, aile içi yaşam kalitesini artırmak için değerli bir rehberdir.
  • 21. yüzyıl çocuklarına ebeveyn olma hakkında farkındalık kazanma
  • Çocuk psikolojisini öğrenme
  • Çocuk yetiştirme hakkında farkındalık sahibi olma
  • Çocukların öğrenmeleri ile ilgili bilgi sahibi olma
  • Ergen psikolojisi hakkında bilgi edinme
  • Yenidoğan bebek bakımı hakkında bilgi sahibi olma
0
Bebek Acil Durum Kiti - Yenidoğan Bakımı
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Yeni doğan bebeğin alt, kulak ve burun temizliği, bakımı nasıl yapılmalıdır? Gelin, bu videomuzda izleyelim.
1
Bebek Acil Durum Kiti - Çocuğunuz Nasıl Bir Ortamda Uyumalıdır?
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Videomuz, bebek için uygun olan sağlıklı uyuma ortamı ile ilgili ipuçlarını, çok önemli detayları ve doğru sanılan hataları sıralıyor.
2
Bebek Acil Durum Kiti - Bebeklerde Kolik Hastalığı
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bebekleri çok rahatsız eden kolit ağrılarını azaltmak için neler yapılması gerektiği ve annenin doğru beslenmesinin kolike olumlu etkisi ile ilgili bilgileri bu videoda bulabilirsiniz.
3
Bebek Acil Durum Kiti - Ateşli Havale Hastalığı
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Ateşli havale ailelerin kendilerini çok çaresiz hissettikleri bir durumdur. Yüksek ve bazen düşük ateşlerde de görülebilir. Videomuz, ateşli havale belirtilerini ve öncelikle yanlış sayılabilecek yapılmaması gerekenleri ve sonrasında doğru olarak yapılması gerekenleri açıklıyor.
4
Bebek Acil Durum Kiti - Bebeklerde Kabızlık
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bebeklerde kabızlık aile için oldukça önemli bir sorundur. Bu sorunla karşılaşıldığında ilk düşünülmesi gereken bebeğin doğru beslenip beslenmediğidir. Kabızlığı önlemek için doğru beslenme ve anne sütü azlığı ile ilgili konularda yapılması gerekenleri videomuzda bulabilirsiniz.
5
Çocuğum Öğreniyor - Çocuğum Nasıl Öğreniyor?
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Öğrenme nasıl gerçekleşiyor? Çocuğum nasıl öğreniyor? Beynin çalışmasını öğrenmek, bu sorulara ve öğrenme için sırlara cevap bulmak istiyorsanız, videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.
6
Çocuğum Öğreniyor - Öğrenme ve Uyku
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Videomuz beynin çalışma prensipleri ve uyku düzeninin çocuğun öğrenme yaşantısına, güçlü hafızaya etkisi hakkında önemli bilgileri içeriyor.
7
Çocuğum Öğreniyor - Öğrenme ve Beslenme
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Beyin ile beslenmenin ve zeki olmanın ilgisi, beslenme ile öğrenmenin ilgisi açıklanırken beyin için gereken doğru beslenme alışkanlığı hakkında tüm bilgiler bu videomuzda…
8
Çocuğum Öğreniyor - Erken Yaş Çocuk Gelişimi
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Çocuğun hangi yaş dönemi, onun gelecek yaşamında daha belirleyici oluyor? Bu sorunun cevabını ve bu konudaki en önemli kurumlar hakkında bilgileri bulmak için videomuzu izleyebilirsiniz.
9
Çocuğum Öğreniyor - Erken Yaş Dil Gelişimi
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Erken yaşta dil gelişimi konusunda aklımızdaki sorulara doğru ve net cevap almak için videomuzu izleyebilirsiniz.
10
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuklara Hitap
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Videomuz çocuklara hitapta dikkat edilmesi gereken noktalar, yanlış hitaplar ve iletişimde kullanılması gereken dil hakkında bilgiler içeriyor.
11
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuğu Kabullenmek
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Anne babaların çocuğu, onun ayrı bir birey olduğunu kabullenmesinin önemi ve bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri videomuzda bulabilirsiniz.
12
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Anne Baba Olmanın Zorlukları
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Anne baba olmak oldukça zordur. Belki de en zor tarafı bir şeyin nasıl yapılacağını bildiğiniz halde yanlış yapılmasına göz yumaktır. Bu konularda destek olacak tecrübeleri ve anne baba olma yolculuğundan keyif almak için gereken ipuçlarını videomuzda bulabilirsiniz.
13
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Kendini Doğrulayan Kehanet
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Videomuz Rosenthal etkisini ve İnsanlardan beklenen neyse, onlar onu gerçekleştirmek için bir gayret içinde olur. Bakış açısıyla çocuklarımızı yetiştirmede dikkat etmeniz gerekenleri açıklıyor.
14
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuklarda Değer Gelişimi
Konu Uzmanı Video
8
dakika
Çocuk geliştirmede değerler çok önemlidir. Videomuz değer nedir, çocuklarımıza değerleri nasıl kazandırabiliriz ve değerleri kazandırmada kritik yaş aralığı hakkında bilgi ve önerileri içeriyor.
15
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuklarda Özgüven - Özsaygı
Konu Uzmanı Video
8
dakika
Sıkça karıştırılan ve belki tam olarak bilinmeyen kavramlar olan özgüven ve özsaygı ile ilgili net bilgileri, bu kavranların çocuk gelişimi ve ilerleyen yaşlardaki hayatı üzerindeki etkilerini bu videomuzda izleyebilirsiniz.
16
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuklara Özsaygı Nasıl Kazandırılır ?
Konu Uzmanı Video
7
dakika
Özsaygıyı bu kadar önemli kılan nedir? ve Çocuklara özsaygıyı nasıl kazandırabiliriz? sorularının cevaplarını, ipuçlarını ve bu konuda doğru bildiğimiz yanlışları videomuzda bulabilirsiniz.
17
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Sorumluluk Duygusunun Gelişimi
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Sorumluluk duygusunun anlamını ve çağımızda çocukların sorumluluk duygusunun gelişimi için yapılması gerekenler hakkında çok önemli görüş ve önerileri videomuzda bulabilirsiniz.
18
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuğun Temel İhtiyaçları
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Çocukların özellikle ilk yaşlarında temel ihtiyaçlarının karşılanması çok önemlidir. Videomuz bu temel ihtiyaçlar karşılanırken anne babanın dikkat etmesi gereken noktaları açıklıyor.
19
Potansiyeli Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek - Çocuğun Gelişim Halkaları
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Çocuğun gelişimini bizim dışımızda sosyal ortamlardaki birçok faktör etkiler. Çocuğun kişilik gelişimi ve duygu yönetimi için bütün bu halkalardan gerekenleri alarak kendi yaşam zenginliğini oluşturacağını unutmayalım. Videomuz dikkat etmemiz gereken noktaları açıklıyor.
20
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak - Sınav Macerası -1. Bölüm
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Sınav döneminde çocuğu anlamak ve ona destek olmak için neler yapmalıyız? Sorunun cevabını ve küçük pratik önerileri videomuzda bulabilirsiniz.
21
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak - Sınav Macerası -2. Bölüm
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Videomuz, sınav dönemini en sağlıklı şekilde geçirmek için püf noktaları açıklarken çocukların sınav macerasında anne babaların farkında olmadan yaptığı hataları bizlere gösteriyor.
22
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak - IT Çağında Anne Baba Olmak
Konu Uzmanı Video
7
dakika
Videomuz internet ve teknoloji çağında anne babaların dikkat etmesi gereken konuları, değişime, teknolojiye ayak uydurmanın önemini ve farkındalık kazanarak ebeveyn olarak çocuğun gelişimine nasıl destek olabileceğimizi açıklıyor.
23
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak - IT Çağında Çocuğum
Konu Uzmanı Video
7
dakika
Videomuz internet ve teknoloji çağında anne babaların dikkat etmesi gereken konuları, çocuğun teknolojiyi daha iyi yönde kullanması yönünde yapılması gerekenleri ve bu konuda çok önemli önerileri açıklıyor.
24
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak - Okul Seçimi
Konu Uzmanı Video
9
dakika
Anne babalar için zor bir sınav olan okul seçimi konusunda size rehberlik edecek görüşler ve dikkat edilmesi gerekenler konular, öneriler için videomuzdan yararlanabilirsiniz.
25
21. YY Çocuğuna Anne Baba Olmak
Konu Uzmanı Video
11
dakika
Videomuz kendi hayatımızı düzenlemekte zorluk çektiğimiz bir yüzyılda çocuğumuzun hayatına nasıl müdahale edeceğimiz konusunda görüşleri, ipuçlarını ve 21. yy anne babasının yapması gereken 3 öneriyi içeriyor.
26
Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu İle Çocuk Psikolojisi - Nasıl İyi Ebeveyn Olunur?
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Nasıl iyi ebeveyn olunur sorusu belki de dünyadaki en zor sorulardan biridir. Bunun için çocuğa verilmesi gereken temel mesajları videomuzda bulabilirsiniz.
27
Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu İle Çocuk Psikolojisi - Çocuk Eğitiminde Disiplin
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Çocuk eğitiminde disiplinin ölçüsü ve sınırları nedir? Dış dünya ile barışık, üretken, kendini doğru ifade eden çocuklar yetiştirebilmek için başvurulan disiplin nasıl olmalı ve uygulanmalıdır. Videomuzdan izleyebilirsiniz.
28
Bir Ergenle Yaşıyorum - Kötü Alışkanlık Önleyici Eğitim
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Çocuğumuza kötü alışkanlıklarla ve ergenlik döneminde karşılacabileceği yanlış davranışlarla ilgili uyarıları ne zaman ve nasıl vermeliyiz? Videomuz bu soruların cevaplarını ve önerileri içeriyor.
29
Bir Ergenle Yaşıyorum - Ergenlikte Depresyon
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Bir geçiş dönemi olan ergenlikte depresyona özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu dönem depresyonda görülen belirtiler, bu konuda yapılması gerekenler için videomuzu izleyebilirsiniz.
30
Bir Ergenle Yaşıyorum - Çocuklarda Yalancılık
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Yalan nedir, çocukların yanlış ifadelerinin yalan sayılabileceği yaş aralıkları, ergenlik dönemi yalan söylemenin nedenleri, aile ilişkilerinin bu konudaki yeri ve yalan karşısında yapılması gerekenler için videomuzu izleyebilirsiniz.
31
Doç. Dr. Burak Doğangün ile Çocuk Psikiyatrisi - Çocuklarda Mutlu Olma Formülü
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Çok sık gündeme gelen çocuklarda mutlu olma kavramı hakkında tek bir formül verilemez belki ama tek bir faktöre bağlı olmayan bu konuda çok önemli bazı öneriler bize yardımcı olabilir. Videomuzdan izleyebilirsiniz.
32
Doç. Dr. Burak Doğangün ile Çocuk Psikiyatrisi - İyi Ebeveyn Nasıl Olunur?
Konu Uzmanı Video
4
dakika
İyi ebeveyn olmanın kuralları var mı? İyi anne baba olmak neden önemli? Ebeveyn hatasız mı olmalı? Videomuzda sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
33
Doç. Dr. Burak Doğangün ile Çocuk Psikiyatrisi - Çocuklarla Nasıl Oyunlar Oynanmalı?
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Çocukla nasıl oyunlar oynanmalı? sorusu için, ebeveynleri de mutlu edecek, kaliteli zaman geçirirlmesini sağlayacak minik ipuçlarını ve hangi oyunlar oynanmalı konusunda önerileri içeriyor.
34
Doç. Dr. Burak Doğangün ile Çocuk Psikiyatrisi - Çocuk Hakları
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Çocuk farklı açılardan ele alınabilecek bir kavram ve onun da hakları var. Videomuz çocuk haklarını hukuksal bir kavram olarak düşünürek onun yüksek yararı ve haklarını korumak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıklıyor.
35
Doç. Dr. Burak Doğangün ile Çocuk Psikiyatrisi - Çocuklu Hayata Hazırlık
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Çocuklu hayatın kendi içinde zorlukları var. Bunlara hazır olmak, çocuğun sağlıklı ve mutlu yetişmesinde büyük bir rol oynuyor. Videomuzdan bu konuda destek alabilir, çocuklu yaşamı daha kolay hale getirebilirsiniz.
Herkes
Bu eğitim, kendini geliştirmek isteyen herkese yöneliktir.
Kişisel Mükemmellik
ADS
ADS Danışmanlık; 2000 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte ve müşterilerine Eğitim ve İnsan Kaynakları alanında, geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

Önerilen Eğitimler

Bu eğitimin kategorisinde bulunan ilginizi çekebilecek diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Risk Havuzu Oyunu
Risk Havuzu Oyunu
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Kişisel Gelişim
40
dakika
Pekiştirme Oyunu
Risk Havuzu Oyunu
Eğitimde Zamanın Ruhu - Çocuk Gelişimi
Eğitimde Zamanın Ruhu - Çocuk Gelişimi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
63
dakika
Video
Eğitimde Zamanın Ruhu - Çocuk Gelişimi
Temel İlk Yardım
Temel İlk Yardım
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Sağlıklı Yaşam
77
dakika
Video
Temel İlk Yardım
Eğitimde Zamanın Ruhu - Yeni Nesil Çocuklar
Eğitimde Zamanın Ruhu - Yeni Nesil Çocuklar
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
76
dakika
Video
Eğitimde Zamanın Ruhu - Yeni Nesil Çocuklar
Öfke Yönetimi
Öfke Yönetimi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Duygu Yönetimi
90
dakika
Etkileşimli Eğitim
Öfke Yönetimi
İş Hayatında Sağlıklı Beslenme İpuçları
İş Hayatında Sağlıklı Beslenme İpuçları
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Sağlıklı Yaşam
67
dakika
Video
İş Hayatında Sağlıklı Beslenme İpuçları
Dolabımdaki İklim Krizi
Dolabımdaki İklim Krizi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Sürdürülebilirlik
33
dakika
Video
Dolabımdaki İklim Krizi
Skillsoft ile Liderlik - Kişisel Gelişim
Skillsoft ile Liderlik - Kişisel Gelişim
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Kişisel Gelişim
124
dakika
Video
Skillsoft ile Liderlik - Kişisel Gelişim

Tamamlayıcı Eğitimler

Bu eğitimin faydasını ve etkinliğini artırmak için birlikte alabileceğiniz diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Çocuk Yetiştirmenin Püf Noktaları
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
45
dakika
Etkileşimli Eğitim
Çocuk Yetiştirmenin Püf Noktaları
Çocuklarla Evde Yapılabilecek 6 Yaratıcı Etkinlik
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
10
dakika
Etkileşimli Eğitim
Çocuklarla Evde Yapılabilecek 6 Yaratıcı Etkinlik
Eğitimde Zamanın Ruhu - Çocuk Gelişimi
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
63
dakika
Video
Eğitimde Zamanın Ruhu - Çocuk Gelişimi
Eğitimde Zamanın Ruhu - Okul Yaşamı
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
73
dakika
Video
Eğitimde Zamanın Ruhu - Okul Yaşamı
Eğitimde Zamanın Ruhu - Yeni Nesil Çocuklar
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Aile
76
dakika
Video
Eğitimde Zamanın Ruhu - Yeni Nesil Çocuklar
Bu Eğitime Özel Bilgi
Almak İster Misin?
Bizimle İletişime Geçin.
Ad
Soyad
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
Firma Adı
pageUrl
Teşekkürler, bilgilerin ilgili birime iletildi!
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.

Teklif Listem


s


Teklif Listem

Teklif listende 50 adet eğitime ulaştın!

Teklif listende 50 adet eğitim bulunuyor. Bu eğitimlere paket aboneliği alarak daha avantajlı bir şekilde erişebilirsin.

Basic

Kurumun temelde ihtiyaç duyacağı, hem özel hem de iş hayatı için gerekli olabilecek, ana konuları ve yetkinlikleri kapsar.

Basic Paketi Kapsar
Premium

Basic Katalog içerisindeki eğitimlere ek olarak, hazır öğrenme deneyimleri haline getirdiğimiz gelişim yolculukları; liderlik eğitimleri ve yenilikçi öğrenme yöntemleri ile hazırlanmış eğitimleri kapsar.