Eğitimi Paylaş
Kişisel Mükemmellik

Kısa Kısa: Kişisel Mükemmellik Seti

Eğitimi Paylaş
Kısa Kısa: Kişisel Mükemmellik Seti
enocta image placeholder
Kişisel gelişim, bireylerin hem profesyonel hem de özel hayatlarında daha güçlü ve etkili olmalarını sağlayan bir süreçtir. 'Kısa Kısa: Kişisel Mükemmellik Seti' eğitimi, kişisel potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak ve değişen dünya düzeninde kendinizi güçlendirmek için gerekli araçları sunar. Eğitim serisi, bireylerin kendi kişisel ve profesyonel becerilerini tanımlama ve geliştirme konusunda kısa ve etkili bilgiler içerir. Kişisel mükemmellik yolculuğunda adım atmak isteyenler için hazırlanan bu içerik seti, zaman yönetimi, etkili iletişim, liderlik, takım çalışması ve problem çözme gibi çeşitli temel konuları ele alır. Bu eğitim, bireylerin değişimi yönetme becerilerini geliştirirken, onları kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmaları için motive eder ve destekler.
  • Duygusal zeka kavramını tanıma
  • Karar alma teknikleri hakkında bilgi edinme
  • Problem çözme tekniklerini uygulayabilme
  • Profesyonel duruş sergileyebilme
  • Zamanı etkili yönetebilme becerisi kazanma
1
Karar Alma Teknikleri
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Gününüz, önemli veya daha az önemli olan pek çok karar almakla geçer. Bunlar sabah kaçta uyanacağınız ya da akşam ne yiyeceğiniz gibi yalnızca sizi etkileyen kararler olabilir. Kariyenizi değiştirmek, başka bir eve taşınmak ya da hangi yatırım tekniğini kullanacağınızı seçmek ise sizinle birlikte çevrenizdeki insanları da etkileyen kararlardır. Her iki karar türü için de doğru olanı seçebilmek için bazı teknikler bulunur. Bu videoda, karar alırken nelere dikkat edeceğinizi göreceksiniz.
2
Duygusal Zeka
Konu Uzmanı Video
4
dakika
IQ yani zeka katsayısı hakkında pek çok şey duymuşsunuzdur. Peki EQ yani duygusal zekanız hakkında neler biliyorsunuz? Ya da duygusal zekanızı yönetebileceğinizi biliyor muydunuz? Duygularınız varlığınızın bir parçasıdır. Ancak bazen çok güçlü ve kontrol edilemeyen duygular pişmanlıklara yol açabilir. Bu videoda, duygusal zekayı oluşturan 4 temel beceriyi (kişisel farkındalık, öz denetim, empati ve sosyal beceriler) detaylarıyla öğreneceksiniz.
3
Kritik Düşünme
Konu Uzmanı Video
4
dakika
İçinde bulunduğumuz bilgi toplumu, teknoloji sayesinde her türlü bilgiye kolay ulaşım sağlamakla birlikte yanlış bilgi ile dolu bir yığına maruziyeti ifade eder. Maruz kaldığınız bilgileri filtrelemenizi, anlamlandırmanızı ve sağlıklı kararlar almanızı sağlayacak yaklaşım ise eleştirel düşünmedir. Bu videoda sağlıklı kararlar almanızı engelleyen bazı psikolojik tuzakları ve eleştirel düşünme becerinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.
4
Analitik Düşünme
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Herkes yaşamını sürdürürken büyük, küçük, basit veya karmaşık bazı problemleri çözmek durumunda kalır. Bu problemlerle karşılaşıldığında çoğunlukla gösterilen refleks, problemi değil problemin sebep olduğu semptomları yönetmek olur. Bu videoda hayatınızda karşılaşabileceğiniz sorunlara yaklaşımınızı değiştirecek analitik düşünmenin adımları anlatılmaktadır. Karmaşık verileri anlamlandırma, problemi daha kolay analiz edilebilir parçalara ayırma, kök nedenleri saptama ve çözüme ulaşma gibi aşamalardan oluşan analitik düşünme yetkinliğini, örnekleriyle birlikte öğreneceksiniz.
5
Etkin Zaman Yönetimi
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Hızla akıp giden hayatta zamanı verimli şekilde kullanmak oldukça zor. Özellikle son zamanlarda dikkat süremiz iyice azalmışken... Bu videoda, zamanınızı etkin şekilde kullanmanın yolları, Covey'in Zaman Matrisi ve daha pek çok ipucu yer alıyor. Bunlar ile birlikte işlerinizi aciliyetine ve önemine göre önceliklendirmeyi, ihtiyaçlarınızı göz ardı etmemeyi öğreneceksiniz.
6
Profesyonel Duruş
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Biriyle ilk karşılaşmanızda, kendinizle ilgili nasıl bir ilk izlenim bıraktığınızı hiç düşündünüz mü? İlk izlenimler ilişkinin devamı için oldukça önemilidir ve kalıcılığı yüksektir. Bu videoda, etkileyici bir ilk izlenim için doğru profesyonel duruşa sahip olmanızı sağlayacak 3 altın prensibi keşfedeceksiniz.
7
Dayanıklılık
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Zaman zaman kırgın, üzgün, hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Bazı kişiler bu olumsuz durumlardan daha hızlı kurtulabilirken bazı kişiler bu durumları daha uzun süre yaşarlar. Duygusal dayanıklılık, duygusal olarak normale geri dönebilme beceresi olarak tanımlanabilir. Elinizi kestiğiniz zaman vücudunuz onu onarmaya çalışır. Aynı şekilde ruh halinizi de yaşadığınız olumsuz bir durum karşısında güçlendirebilirsiniz. Bu video da, duygusal dayanıklılık kapasitenizi ve olumlu zihin oluşturma yolunda neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.
8
Proaktiflik
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Günlük hayatımızda pek çok şeyi etki-tepki ilişkisi ile açıklayabiliriz. Yaşadığınız olaylar ve içinde bulunduğunuz durumlar sizi etkiler ve buna bağlı olarak siz de bir tepki gösterirsiniz. Günlük yaşamınızda verdiğiniz tepkiler çoğunlukla otomatik olarak gelişiyor olabilir. Bu gibi çok hızlı verilen, üzerine düşünülmeyen tepki ve tutumlar, her zaman içinde bulunduğunuz durumda gösterilmesi gereken doğru davranışlar olmaz. İşte bu olması gereken, doğru davranış, biraz daha düşünerek ulaşabileceğiniz, proaktif davranışı ifade eder. Bu videoda, tepkilerinizi daha kontrollü hale getirmenin yollarını, proaktif bakış açısı edinmeyi öğreneceksiniz.
9
Sonuç Odaklılık
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Çevrenizde ne istediğini gayet iyi bilen bu amaçlar doğrultusunda yılmadan çalışan insanlar mutlaka vardır. Eğer sizde onlardan biri olmak istiyorsanız hemen sonuç odaklı düşünmeye başlamalısınız. Gitmek istediği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Bu videoda, sonuç odaklı olmanın 5 kuralını detaylarıyla göreceksiniz.
10
Öz Yönetim
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bir yöneticiden sadece bir özelliğin çok iyi olması beklenseydi bu kesinlikle öz yönetim olurdu. Öz yönetim, bir profesyonelin kendisini, çevresini ve işini aynı anda verimli biçimde yönetebilmesidir. Öz yönetim becerileri ile iş hayatındaki üretkenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu videoda, öz yönetim becerilerinin ne olduğunu, profesyonel hayatta nasıl kullanacağınızı ve nasıl geliştirebileceğinizi göreceksiniz.
11
Stres Yönetimi
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Stres, insalık tarihi kadar eski bir olgudur yalnızca nedenleri değişkenlik göstermiştir. Farklılık gösterse de stresi atalarımızdan miras olarak aldığımızı söylemek mümkündür. Stres temelinde, bedensel bir tepkidir. Kalp atışı hızlanarak vücuda daha çok kan pompalar, burun delikleri genişleyerek vücuda daha çok oksijen girmesini sağlar, beyin ise kaslara daha çok enerji verebilmek için glikoz seviyesini arttırır. Bu videoda günlük yaşamınızda neden stres olduğunuzu ve stresin zararlarını öğrenecek. Stresinizi nasıl yönebileceğiniz anlayacaksınız.
12
Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri
Konu Uzmanı Video
4
dakika
İnsan beyni sol ve sağ olmak üzere iki yarım küreden oluşur. Beynimizin sol tarafı analitik sağ tarafı ise duyusal faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için çalışır. Yaratıcı çözümler bulmak için beyninizin her iki tarafınıda harekete geçirebilirsiniz. Bu video da, iki farklı şekilde düşünebilmeyi, yaratıcı problem çözme tekniklerini öğreneceksiniz.
13
Özgüvenli Duruş
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Bir şeyi istediğiniz halde dile getiremediğiniz için elde edemediğiniz oldu mu? Peki, sırf istemiyorum diyemediniz diye yapmak zorunda kaldığınız şeyler? Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak veya bu durumları doğru şekilde yönetebilmek için sahip olabileceğiniz duruş, özgüvenli bir duruştur. Bu video da, özgüvenli bir duruş sergileyebilmenin yollarını göreceksiniz. Agrasif ve pasif davranışlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
14
Swot Analizi
Konu Uzmanı Video
4
dakika
SWOT Analizi, kişiler veya organizasyonlar için stratejik bir değerlendirme aracı olarak kullanılır. Organizasyonunuzun güçlü ve zayıf yönleri ile karşısındaki tehdit ve fırsatları değerlendirebilmenizi sağlar. Bu video da, SWOT Analizinin ayrıntılarını ve size kazandıracaklarını göreceksiniz.
15
Takım Olmak
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Takım, ortak bir amaç için belirlenmiş bir düzen içerisinde biraraya gelen iş birliği gruplarına denir. Takım arkadaşlarınızın arasında güven ve uyum olması çok önemlidir. Bu videoda, birbirine güvenen takımları nasıl oluşturabileceğini örnekleriyle göreceksiniz. Takım oluşumu için 4 olgunluk seviyesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
16
Geri Bildirim Almak
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Geri bildirim, fayda ve çözüm odaklı olacak şekilde, belirli olay örgülerini kapsayan olumlu veya olumsuz görüşlerin tümüdür. Geri bildirim vermek kadar geri bildirim almak da önemlidir. Bu videoda geri bildirim almayı koylaştıracak yöntemleri keşfedeceksiniz.
17
Sosyal Zeka
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Sosyal zeka, kişiler arası zeka olarak da adlandırılır. Bu zeka türü son zamanlarda karşımıza çıkan ve son derece önemli bir zeka türüdür. Sosyal zekayı anlamanıza yardımcı olacak altı temel alan vardır. Bu videoda bu altı temel alan ve sosyal zekaya sahip bireylerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
18
T-İnsan
Konu Uzmanı Video
4
dakika
T-İnsan, iş hayatında çalışanın yeteneklerini ve yetkinliklerini tanımlamak için kullanılan bir metafordur. Bu videoda T-İnsan'ın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
19
Hikayeleştirme
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Hikayeleştirme, bir konuyu çeşitli yöntemlerle ilgi çekici olaylar veya görseller kullanarak anlatmaktır. Hikayeleştirme, sadece bir sunum tekniği değil aynı zamanda iletişim tekniğidir. Bu videoda hikayeleştirme ve teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca iyi bir hikaye anlatıcısı olmak için ipuçlarını keşfedeceksiniz.
Herkes
Bu eğitim, kendini geliştirmek isteyen herkese yöneliktir.
Kişisel Mükemmellik
LFD
Çalışanlarınızın, müşterilerinizin ve iş ortaklarınızın gelişim ihtiyaçları için dijital çözümler sunan bir eğitim teknolojileri şirketiyiz.

Önerilen Eğitimler

Bu eğitimin kategorisinde bulunan ilginizi çekebilecek diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Büyümenin Yolu: Verimlilik ve Üretkenlik - (İşaret Dili)
Büyümenin Yolu: Verimlilik ve Üretkenlik - (İşaret Dili)
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Verimlilik ve Zaman Yönetimi
77
dakika
Video
Büyümenin Yolu: Verimlilik ve Üretkenlik - (İşaret Dili)
Kariyerinizi Geliştirmek İçin Performans Değerlendirmelerini Kullanmak
Kariyerinizi Geliştirmek İçin Performans Değerlendirmelerini Kullanmak
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Kariyer Yönetimi
21
dakika
Etkileşimli Eğitim
Kariyerinizi Geliştirmek İçin Performans Değerlendirmelerini Kullanmak
Skillsoft İş Etiği - İbadet İmkanı
Skillsoft İş Etiği - İbadet İmkanı
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
İş Etiği
60
dakika
Etkileşimli Eğitim
Skillsoft İş Etiği - İbadet İmkanı
Personal Development
Personal Development
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
77
dakika
Video
Personal Development
Skillsoft İş Etiği - Tacizi Önlemek ve Saygılı Davranışı Teşvik Etmek
Skillsoft İş Etiği - Tacizi Önlemek ve Saygılı Davranışı Teşvik Etmek
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
İş Etiği
5
dakika
Etkileşimli Eğitim
Skillsoft İş Etiği - Tacizi Önlemek ve Saygılı Davranışı Teşvik Etmek
Kaynak Dergisi Makaleleri - Profesyonellik
Kaynak Dergisi Makaleleri - Profesyonellik
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
230
dakika
Okuma Materyali
Kaynak Dergisi Makaleleri - Profesyonellik
Bilişsel Esneklik
Bilişsel Esneklik
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Çevik Düşünme
40
dakika
Etkileşimli Eğitim
Bilişsel Esneklik
Üç Adımda Yeni Çalışma Düzeninin Zorluklarını Aşmak
Üç Adımda Yeni Çalışma Düzeninin Zorluklarını Aşmak
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Verimlilik ve Zaman Yönetimi
50
dakika
Karma
Üç Adımda Yeni Çalışma Düzeninin Zorluklarını Aşmak

Tamamlayıcı Eğitimler

Bu eğitimin faydasını ve etkinliğini artırmak için birlikte alabileceğiniz diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Ben Bir Profesyonelim
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
35
dakika
Etkileşimli Eğitim
Ben Bir Profesyonelim
Bir Etkileme Sanatı: Kişisel İmaj
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
15
dakika
Etkileşimli Eğitim
Bir Etkileme Sanatı: Kişisel İmaj
Game Plan: İş Hayatında Başarıya Götüren Oyun Planı Gelişim Yolculuğu
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
296
dakika
Karma
Game Plan: İş Hayatında Başarıya Götüren Oyun Planı Gelişim Yolculuğu
Hesap Verebilir Bir Profesyonel Olmak
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Profesyonellik
23
dakika
Video
Hesap Verebilir Bir Profesyonel Olmak
Bu Eğitime Özel Bilgi
Almak İster Misin?
Bizimle İletişime Geçin.
Ad
Soyad
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
Firma Adı
pageUrl
Teşekkürler, bilgilerin ilgili birime iletildi!
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.

Teklif Listem


s


Teklif Listem

Teklif listende 50 adet eğitime ulaştın!

Teklif listende 50 adet eğitim bulunuyor. Bu eğitimlere paket aboneliği alarak daha avantajlı bir şekilde erişebilirsin.

Basic

Kurumun temelde ihtiyaç duyacağı, hem özel hem de iş hayatı için gerekli olabilecek, ana konuları ve yetkinlikleri kapsar.

Basic Paketi Kapsar
Premium

Basic Katalog içerisindeki eğitimlere ek olarak, hazır öğrenme deneyimleri haline getirdiğimiz gelişim yolculukları; liderlik eğitimleri ve yenilikçi öğrenme yöntemleri ile hazırlanmış eğitimleri kapsar.