Eğitimi Paylaş
Yöneticilikte Mükemmellik

Skillsoft ile Liderlik - Uzman Görüşleri

Eğitimi Paylaş
Skillsoft ile Liderlik - Uzman Görüşleri
enocta image placeholder
Liderlik, bir organizasyonun yönünü belirleyen, ilham veren ve başkalarını harekete geçiren bir süreçtir. "Skillsoft ile Liderlik - Uzman Görüşleri" eğitimi, liderlik konusunda dünya çapında tanınan uzmanların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bir platform sunar. Bu eğitim, liderlerin ve lider adaylarının, etkili liderlik yeteneklerini geliştirmeleri ve modern iş dünyasının zorluklarıyla başa çıkabilmeleri için derinlemesine bilgiler ve stratejiler içerir. Katılımcılar, liderlik teorileri, liderlik stilleri, karar verme, takım yönetimi, kriz yönetimi ve etik liderlik gibi konularda uzman görüşlerini dinleyecekler. Eğitim aynı zamanda, liderlik yolculuğunda karşılaşılabilecek güçlükler, fırsatlar ve liderliğin geleceği hakkında da değerli içgörüler sağlar. Uzmanlar, kendi yaşadıkları deneyimler ve gözlemler üzerinden liderlik kavramını, pratikte uygulama ve sürekli geliştirme yollarını aktaracaklar. "Skillsoft ile Liderlik - Uzman Görüşleri" eğitimi, liderlerin ve lider olmayı hedefleyen profesyonellerin, liderlik rollerini daha etkin bir şekilde yerine getirmelerini sağlayacak beceri ve bilgileri edinmelerine olanak tanır. Eğitimi tamamladıktan sonra, katılımcılar, liderlik becerilerini güçlendirmek ve kariyerlerinde yeni bir sayfa açmak için gereken ilhamı ve araçları bulacaklardır.
  • Başarılı yönetim için önemli noktaları kavrama
  • Güvenilir lider olmanın yöntemlerini keşfetme
  • Lideri tanımlayabilme
  • Liderliğin dört boyutu hakkında bilgi edinme
  • Örnek liderlerin özelliklerini keşfetme
  • Yeni nesil liderlik becerileri hakkında farkındalık sahibi olma
0
Yalnızca, Biri Peşinizden Gelmek İsterse Lidersinizdir - Terri Kelly
Konu Uzmanı Video
2
dakika
W.L. Gore şirketinde lider atanmaz çünkü, kuruluştakilere kimin peşinden gitmek istedikleri sorulmadan, üst düzey bir yönetici tarafından veya yönetimde politik açıdan açıkgöz oldukları için atanırlar. Terri Kelly’e göre arkanıza bakar ve peşinizden gelen kimsenin olmadığını görürseniz, lider değilsinizdir.
1
Örnek Liderin 5 Özelliği Yürekleri Cesaretlendirmek - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
6
dakika
“Üstün düzeyde bir performans sergilediğinizde teşvik alıyor musunuz? diye sorduğumuzda %98’i “Evet” dedi. Örnek liderler, kişisel mükemmeliklere duydukları takdiri gösterirler ve ekip zaferlerini kutlayarak topluluk ruhu yaratır. Sevdiğimiz insanlar için çok çalışırız ve onları, bizi nasıl hissettirdikleriyle orantılı olarak severiz. Bağlılık hisseden insanlar açısından iş yerindeki, evdeki her üç olumsuzluk için en az üç olumlu durum olmalıdır. Övgülerin de gerçek olması gerekir.
2
Örnek Liderin 5 Özelliği Başkalarının Harekete Geçmesini Sağlamak - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
4
dakika
İnsanlar kiralık arabaları yıkamaz çünkü kendi arabaları değildir. Birşeyin sahibi olduğumuzda ona iyi bakarız. Bir kuruluşun çalışanları, ancak şirketi sahiplendiklerinde ellerinden gelenin en iyisi yaparlar. Bu işte hep birlikte olduğumuz ve hayatımızı kendimizin yönettiğimiz duygularını oluşturmak için iki bağlılık vardır. Birincisi, güven ve kolaylaştırıcı ilişkiler inşa ederek işbirliğini geliştirmek, ikincisi, kendi kararlarını verebilme güçlerini arttırarak ve özgüvenlerini geliştirerek başkalarını da güçlendirmektir. Hedef, gelişmek olduğunda kazanan her zaman işbirliğine oynayan olur. Hiçbir lider yaptığı sıradışı şeyleri tek başına yapmamıştır. Bireylerin kişisel olarak güçlü hissetmeleri de aynı ölçüde önemlidir. Kişisel başarıyı öngörmenin en iyi kriteri, önceki deneyimler ve üst düzeyde bir duygusal zekâyla ilgilidir. Duygusal zekâyı öngören en iyi kriteri ise çalışanların, kendilerine onurlu ve saygılı bir biçimde davranıldığını hissedip hissetmemeleridir.
3
Örnek Liderin 5 Özelliği Sürecin Getireceği Zorluklarla Mücadele Etmek - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Sürecin getireceği zorluklarla mücadele etmenin iki önemli parçası 1) girişimden yararlanarak olanaklar arama ve gelişmek amacıyla yenilikçi yollar için dışarı bakma ile 2) deneyerek, yanılarak ve öğrenerek küçük kazanımlar elde etmektir. En iyi liderler en iyi öğrenenlerdir.
4
Örnek Liderin 5 Özelliği Ortak Bir Vizyondan İlham Almak - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Jim Kouzes, net bir vizyonu olan liderlerle olmayanlar arasındaki farkı anlatmak için siste araba kullanan bir kişiyle, gün ışığında araba kullanan iki kişiyi karşılaştırıyor. Gün ışığında yol açık olur. Arabayı güvenli bir biçimde süreriz ve nereye gittiğimizi biliriz. Siste, temkinli bir biçimde gideriz ve tabela ararız. Martin Luther King Bir hayalim var dedi, Stratejik bir planım var demedi. Liderlerin geleceğe yönelik net bir vizyonları vardır. Bu vizyon başkalarıyla, vizyonu kendilerinde de görebilmelerini sağlayacak şekilde paylaşılır. Ortak bir vizyon geliştirmenin en zor tarafı vizyonun kendisi değil, o vizyonu palaşmaları için başkalarına ilham vermektir. Vizyonda anlatılan geleceğe ilişkin canlı resimler çizebilmek, önemli bir beceridir. Hayalinizle ilgili beş dakika içinde bir açıklama yazın ve bunu her gün yapın.
5
Örnek Liderin 5 Özelliği Yol Açmak - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Güvenilirlik, yapacağınızı söylediğiniz şeyleri yapmaktır. Yol açmanın iki anahtarı 1) kendi sesinizi bularak ve ortak değerleri benimseyerek değerlerinizi netleştirmek ve 2) eylemlerinizi, bu ortak değerlerle paralel götürerek bir örnek oluşturmaktır. Neye inanıyorsunuz? Hangi değerleri temsil ediyorsunuz? Sizin için ne önemli? Kurumsal ve bireysel değerlerimizle ilgili olarak net olduğumuzda, parçası olduğumuz kuruluşa en güçlü bağlılığı sergileriz. En zayıf bağlılık, değerlerimiz hakkında emin olmadığımızda gelir. Davranışlardaki bütünlük, yapacağınızı söylediğiniz şeyleri yapmaktır. Bunu başardığınızda yani zamanınızı nasıl harcadığınız konusunda, anlattığınız hikayelerde, kullandığınız dilde ve insanları ödüllendirme biçiminizde eylemlerinizle değerleriniz arasında uyum yakaladığınızda kâr oranı yükselir. Aslında kârlılık, müşteri hizmetlerinden çok, davranışlardaki bütünlükle doğru orantılıdır.
6
Güvenilirlik Liderliğin Temeli - Jim Kouzes
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Liderlik, yönetmeyi hedefleyenler ile başkasının peşinden gitmeyi seçenler arasındaki ilişkidir. Araştırma sonuçlarına göre dünya genelindeki hayranlık duyulan liderler dürüst, ileri görüşlü, yetkin ve ilham vericidir ve temeldeki bu güvenilirlik, dürüstlüğe, uzmanlığa ve dinamizme dayanır. Şu iki listeyi karşılaştırdığımızda güvenilirliğin, liderliğin temeli olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Buna göre, liderliğin ilk yasası: “Mesajı getirene inanmıyorsan, mesaja da inanma.” Ünvanlar verilir ama liderlik dakika dakika, saat saat, gün be gün kazanılır. En değerli kişisel varlığınız, güvenilirliğinizdir. Onu iyi koruyun. Bir anda kaybedebilirsiniz.
7
Çalışan Bağlılığı Yaratan Beş Liderlik Özelliği - Julie Gebauer
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Çalışan bağlılığını yönetmekte başarılı olan lider: 1) güvenilirdir 2) çalışanın mutluluğu ile ilgilidir 3) çalışanlara yetişmek ve gelişmek için, başarısız olup bundan ders çıkarabilecekleri ortamlar yaratır 4) ulaşılabilirdir 5) güçlü bir mali performans sağlar.
8
Başarılı Yönetimin Anahtar Noktaları - Martin Moore
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Yöneticiler, sağlam yönetim uygulamaları hakkındaki bilgilerini sürekli yenilemelidirler.
9
Hizmet Yönelimli Liderliğin Gücü - Jason Pankau
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Hizmet yönelimli liderler kurumlarına bağlıdırlar, görevleri mükemmel şekilde koordine edebilme uzmanlığına sahiptirler, rol-modeldirler, kültür bağlantılarını kolaylaştırırlar, güçlüdürler ve başkaları için mentorluk görevini üstlenirler.
10
21. Yüzyıl Lideri - Harold Sirkin
Konu Uzmanı Video
3
dakika
21. yy liderleri, dünyaya farklı bir gözle bakacaklar.
11
Büyük Liderlerin Üç Ortak Özelliği - Les McKeown
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Les McKeown, her büyük liderde gördüğü 3 temel özelliği anlatıyor: Sakinlik (Serin Kanlılık), Tarafsızlık, Yerinde ve Kararında Davranma
12
Lider Olmak için Unvana İhtiyacın Yok - Mark Sanborn
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Unvan kimseyi lider yapmaz. Herhangi bir unvana sahip olunmadan da lider olunabilir. Gittikçe sertleşen günümüz rekabet ortamında unvanınız olsun veya olmasın avantajlı bir lider olabilmeniz için her zaman, her koşulda neyi nasıl yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.
13
İçe Dönük Liderler - Jennifer Kahnweiler
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bugünün yöneticilerinin yüzde kırkı içe dönük. Onlar, birebir görüşmeleri tercih ediyor, konuşmaktan çok mail yazıyor, çok iyi dinliyor ve toplantılarda nadiren konuşuyor. Bu videoda, Bill Gates ve Warren Buffet gibi içe dönük lider örnekleri anlatılıyor.
14
İçe Dönük Liderler İçin Acı Gerçekler - Jennifer Kahnweiler
Konu Uzmanı Video
3
dakika
İçe dönük liderler insanlardan yorulurlar. Dışa dönüklerin onlarla ilgili farkındalığı pek olmadığı için dışa dönükler tarafından takdir edilmezler. Kendileri hakkında konuşmaktan rahatsız olurlar. Dışa dönüklerin gerisinde kaldıklarını düşünüp daha fazla iş yüklenirler, daha fazla çalışırlar. Bu yüzden zaman zaman kibirli, bezgin ve hırslı olarak algılanırlar.
15
Liderliğin Şartı: Keyifli Olmak - John Schuster
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Araştırmalar, liderlerin iş yerinde her gün keyifli olmasının önemli olduğunu gösteriyor.
16
Liderler Sınırlarını Bilmeli - John Schuster
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Yöneticiler, öncelikle kendilerini değişimin temsilcisi gibi görür, fakat bir süre sonra insanların hayallerinin daha önemli olduğunu fark eder. Çünkü bu, uzun vadede yaratıcı ve besleyici olur. Kararlar dinleyerek ve sorular sorularak alınmalıdır.
17
İyi Liderler Lider Olmaktan Zevk Alırlar - Marshall Goldsmith
Konu Uzmanı Video
3
dakika
İyi bir lider, sonuç üretir ve insanların gelişimine yardımcı olur. Bir konuda iyi bir lider olmak, başka bir konuda da iyi bir lider olunacağı anlamına gelmez. İyi bir liderin, liderlik ettiği kişiler tarafından sevilip sevilmediği oldukça önemlidir. Eğer sevilmeyi başarıyorsanız, iyi bir lider olabilirsiniz.
18
Lider mi Doğulur, Lider mi Olunur? - Marshall Goldsmith
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Lider olabilmek için doğuştan gelen özelliklerin önemi yadsınamaz. Ancak daha iyi bir lider olabilmek için kişinin de bazı adımlar atması gerekmektedir. Bu sayede liderlik bağlamında oldukça olumlu değişiklikler yapabilirsiniz. Marshall Goldsmith, liderlik yönünüzü belirgin şekilde geliştirmenizi sağlayacak bir eğitim sürecini anlatıyor.
19
Geleceğin Lideri - Marshall Goldsmith
Konu Uzmanı Video
2
dakika
“Geleceğin lideri” global düşünce yapısına sahip olmalı, kültürler arası farklılıklar hakkında bilgi sahibi olmalı, teknoloji kullanımına yatkın olmalı, ortaklıklar veya antlaşmalar yapabilmeli, sorarak, dinleyerek veya öğrenerek liderliğinin etkilerini başkaları ile paylaşmalı.
20
Vizyoner Liderler - Les McKeown
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Vizyonerler stratejik düşünürler.
21
Sistemci Liderler - Les McKeown
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Sistemciler, bir sistemin ve işlemlerin belirli bir düzen içerisinde yürütülmesini sağlar.
22
Uygulayıcı Liderler - Les McKeown
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Uygulayıcılar yapılabilecek şeylere odaklanmaktadırlar.
23
Liderliğin 4 P'si - Virginia A. Ginger Barnes
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Virginia Barnes, liderliğin 4 P'sinden bahsediyor: İnsanlar (People), tutku (Passion), vaatler (Promises) ve performans (Performance)
24
Her Liderde Olması Gerekenler: Empati ve Geniş Bakış Açısı - General Stan McChrystal
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Empati kurabilen kişiler, en iyi kararları verirler. Bilmediğinizi söylemekten korkmayın ve tavsiyelere kulak verin.
25
Büyük Liderlerin Davranış Biçimleri - Simon Sinek
Konu Uzmanı Video
3
dakika
İyi bir lider alçakgönüllüdür ve diğerlerinin fikirlerine açıktır. Ayrıca iyi bir lider meraklıdır çünkü bildiklerinin hiçbir zaman yeterli olmayacağının farkındadır.
26
Evet, Zirvedeki İnsan Yalnızdır - Dawne Hickton
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Yeni CEO'lar onları bekleyen iki değişim için hazırlıklı olmalıdır.
27
Yeni Liderler Kendilerini Kasmadan Yardım İsteyebilmeliler - Dawne Hickton
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Kitaplardan, kurslardan ve insanlardan destek almak için tereddüt etmeyin. Kimse her şeyi bilemez.
28
Yeni Liderlerin Özellikleri - Peter Georgescu
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Eski organizasyonlar Steve Jobs gibi liderler çevresinde dikey olarak organize oldular. Bugünün liderleri yatay organizasyonlarda çalışacaklar.
29
Her Şey Üst Yönetim ve Onların Altındaki Yöneticilere Bağlı - Howard M. Guttman
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Yatay takımlarda yüksek performans, üst düzey yöneticiler ile başlar, fakat tek başına yeterli değildir. Bu performansın devamlılığı için alt kademelerdeki kişiler de önemlidir.
30
Etkili Bir Liderlik için Niyetleriniz ile Eylemleriniz Bir Olmalı - Peter Fuda
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Genelde kendimizi niyetlerimizle, başkalarını ise yaptıkları ile değerlendirme eğilimindeyizdir.
31
Liderler Duygusal Zekaları ile Enerji Verirler - TC North
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bazı kişiler enerji verir, bazıları ise enerji vampirleridir.
32
Her Seviyede Liderlik - Peter Sheahan
Konu Uzmanı Video
3
dakika
İyileştirebileceğiniz bir süreç belirleyin ve kendi planınızı bu süreçte deneyin. Daha sonra eski ve yeni yöntemlerden neler öğrendiğinizi belirleyin. Çıkarımlarınızı mütevazı ve tehditkar olmayan bir şekilde yöneticilerinize sunun.
33
Liderlik Özgüveni Pazardaki Başarıdan Önce Gelir - Peter Sheahan
Konu Uzmanı Video
1
dakika
Özgüvensiz liderler olaylara reaksiyon gösterirler. Müşterinin her istediğini yaparlar. Kendinizi değerli ve geleceği değiştirebilecek güçte hissetmeniz, alıcı baskılarına direnmenize yardımcı olacak, piyasadaki başarınızın ve standartlarınızın sürekliliğini sağlamanıza imkan verecektir.
34
Lider Kimdir? - Laree Kiely
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Bir organizasyonun her seviyesinde liderler bulmak mümkündür. Liderlik, kendi kendine verilebilecek bir unvan değildir.
35
Liderin Gölgesi - Patricia Crull
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Her liderin olumlu veya olumsuz verdiği bir imaj vardır ve ekibi de bunu yansıtır
36
Tehlikeli Yönetim Kelimeleri - Fredmund Malik
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Dil en önemli iletişim yoludur.Bazı kavramları,kelimeleri kullanarak bütün dünya görüşlerini aktarabilirsiniz.
37
Yönetim Yetkisi; Terapi Değil Liderlik - Paula Roberts
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Güçlü bir lider olmak herkesi mutlu etmek zorunda olmak değildir.Empati ile terapi arasında ince bir çizgi vardır.
38
Yönetimin Geleceği Dağıtılmış Liderliktir - Ira Jackson
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Gelecekteki yönetim liderliğin farklı kademelere yayılmasını gerektirmektedir
39
Liderlik Takımı Sonuçları, Değerleri ve İnsan Ortamını Belirliyor - Ira Jackson
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Liderlik ekibi kurum içinde bir bütün olarak her şeyi şekillendirir.Alışılmışın dışında bir liderlik yeni dünyanın gereksinimidir.
40
Kurumsal Büyüme ve Hızlandırılmış Liderlik Geliştirmenin Önemi - Jeff Schwartz
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Hızlandırılmış Liderlik Geliştirme iki nedenden dolayı önemlidir.Şirketlerin büyüme stratejileri ve emekliye ayrılanların yerine liderlik özelliklerine ve deneyime sahip kişi sayısının yeterli olmaması
41
Dünya Standartlarında Liderlik Geliştirme - Jeff Schwartz
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Anket yapılan şirketlerin çoğu liderliğin stratejileri için önemli olduğunu söylesede sadece %10 'u kendisini liderlik konusunda dünya standartlarında nitelendirmiştir.
42
Liderlik Girişimlerini Başlatırken Önce Nereye Odaklanmalı - Jeff Schwartz
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Yeni başlayanlar için geliştirme programları iyi olmakla beraber üst düzeyler için yeterli program daha az.
43
Ortak Liderlik - Bill McDermott
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Aralarında güven varsa ,her ikiside kendi alanlarında çok iyiyse,İki lider tek liderden daha iyidir .
44
Liderler Dışarıya Odaklanmalı - Bill McDermott
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Sadece kurumun içine odaklı olmanın sağlıksız olduğu ve dönüşüme önem veren liderlerin dışarıdan gelen verilere ve geri bildirime odaklı olması.
45
Büyük Liderler Öğretir ve Kimseyi Geride Bırakmaz - Bill McDermott
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Liderler hırslıdır ve çalışanlarınıa ve onların hedeflerine önem verir,başarısız olmalarını istemez,geri kalmalarını istemez.
46
Üst Düzey Bir Liderin Kullanması Gereken Üç Araç; Kendini açıkça ifade etmek, Araştırmak, Dinlemek - Robert Kaplan
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Liderler kendilerini anlatırlar ve karşılarındakini dinlerlerse güven oluşur ve güvenli ilişki için birbirinizi anlamalısınız.
47
Liderlik Alçakgönüllülük Ve Başkalarını Güçlendirmekle İlgilidir - Dan Labbad
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Kendinizi yönlendiremiyorsanız başkalarına liderlik yapamazsınız.Alçak gönüllülük ve gerçek olmak bugünün büyük liderliğinin özelliğidir.
48
Liderlik Uygulama Gerektirir - Ken Hicks
Konu Uzmanı Video
6
dakika
Liderlik zaman ve uygulama ister.Çalışanlarınızla birlikte hareket edin ,grup bireyden daha zeki olur.
49
Kendi Liderlik Hikayenizi Geliştirin - Julia Middleton
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Artık geleneksel liderlik modellerini bırakmanın zamanı,JuliaMiddleton liderlik modellerinin ne olduğunu anlamanın önemini tartışıyor ve liderleri kendi hikayelerini geliştirmeleri için uyarıyor.
50
Bir Kurumda Enerji Liderlik Enerjisidir - Raju Bhatia
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Çok şükür bugün Pazartesi! liderlerin diğerlerinin takip edebilmesi için vizyon ve enerjiyi eyleme dönüştürdüğü bir kurumda bu yeni mantra.Bunlar dünya standartında kurumlar ve dünya standartında liderler çıkarıyorlar.
51
Liderlik Yeterliliği Çerçevesi Oluşturmak - Pam Barletta
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Bir kurumu dönüştürmek ve büyütmek için bir vizyona gereksiniminiz vardır.Bu vizyon liderlik yeterliliği çerçevesi etrafında oluşturulur ve gerçekleştirilir.
52
Liderlik Karmaşayı Yönetmek ve Diğerlerine Yardımcı Olmaktır - Pam Barletta
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Bugünün liderlerinin çok fazla şey ortaya koyma gereksinimi var.Pam Barletta sadece iyi bir liderden büyük bir lideri ayıran ana unsurlardan bahsediyor.
53
Yöneticilikten İlham Veren Liderliğe - Vineet Nayar
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Yöneticiler verimli ve etkili olabilir fakat uygulamanın önemi azaldıkça, diğer rekabetçi avantaj müşteri için yeni deneyimler yaratmak.Bunun için ilham verecek, kendi istediklerini değil, çalışanların kendi istediklerini yapmaları için olanak sağlayacak
54
Liderliğin Dört Boyutu - Vineet Nayar
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Kendiniz olun bir başkası olmak çok çaba gerektirir.Kötü olduğunuz konularda iyi olan kişilerle birlikte olun.Herkes iyi performans göstermek ister fakat esinlenmeyi bekler.İmkansızı yapmak için mantık ve aklın dışına çıkın.
55
En Önde Liderlik Edin - Pam Laycock
Konu Uzmanı Video
4
dakika
Kendi başınıza yapmayacağınız şeyleri başkalarının yapmasını beklemeyin. Pam Laycock, çalışanlarına zor zamanlarda nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.
56
Sizi Aşan Sınırları Anlayın ve Ona Göre Liderlik Edin - Michael Shanahan
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Her düzeyden liderler, patronlarının desteği olmadan risk almamaları gerektiğini bilir.
57
Başarılı Yönetici: Dinleyin ve Mağdur Olmayın - Michael Shanahan
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Orta düzey bir yönetici 1) nasıl başarıya ulaşılacağı yönündeki fikirlere dair direkt raporlara kulak vermeli, 2) işinden keyif almalı ve 3) yönetim alanında mutlu olmasını sağlayacak bir boşluk yaratmalıdır.
58
Samimi Liderler - Martin Moore
Konu Uzmanı Video
2
dakika
İnsanlar samimi olup olmadığınızı, size güvenip güvenemeyeceklerini anlar.
59
Bir Rol Model Olarak Lider - Robert Kaplan
Konu Uzmanı Video
2
dakika
CEO'ya terfi edenler rol model olduklarının farkında olmayabilir. Herkes CEO'nun dediği her şeyi dinler, yaptığı her şeyi taklit eder. Şube seviyesinde kabul edilebilir davranışlar yeni CEO için kabul edilebilir değildir. Yeni CEO'lar kendi canavarlarını
60
Eleştirel Düşünceyle Liderlik - Dwayne Spradlin 
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Günümüz liderleri daha iyi eleştirel düşünme ve sorun çözme becerilerine ihtiyaç duyar. Hangi soruları soracaklarına, bu sorulara verilen cevaplara nasıl yaklaşacaklarına odaklanmalıdırlar.
62
Hizmetkar Liderlik: Politikayı Bırakıp Yol Açmak - Bill McComb
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Hizmetkar liderlik politik hiyerarşiyi bitirir ve herkesin ego veya politika olmadan işi yapmaya odaklandığı bir ortam yaratır.
63
Günümüzde Başarılı Olan Liderler - Peter Georgescu
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Fortune 500'deki liderlerin görev süresi üç yıldan azdır.
64
Liderlik ve Değerler - Peter Georgescu
Konu Uzmanı Video
3
dakika
Liderler adamlarına güvenip saygı duyduğunu örnekle göstermelidir. Önce çalışanlar gelir. Başarılı liderler yetkin ve yaratıcıdır. Aynı zamanda dürüst, gerçekçi, hesap verebilen, sorumlu ve merhametlidir.
65
Olay Liderlikte ve Kültürde Biter - Marcia W. Blenko
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Marcia Blenko aynı iyilikte stratejilere sahip iki firmanın biri çok iyi performans gösterirken diğerinin nasıl başarısız olduğunu anlatır. Liderliğin gizli sosunun hafif şeyleri doğru yapmak olduğunu söyler. Her şey liderlikte ve kültürde biter.
66
İlham, Liderliğin Temelidir - Bob Chapman
Konu Uzmanı Video
2
dakika
İlham insanların değerlerinin onaylanmasını sağlamaktır. Ne yaptığımızı, niye yaptığımızı, nereye gittiğimizi ve ne iş yapıyor olursa olsunlar bu değer önermesine rollerin ne olduğunu insanlarla paylaşmaktır. Yaptıkları işin önemli olduğunu insanlara söyleyin.
67
Kıdemli Liderlerin En Çok Karşılaştığı Zorluklar - Dominic Barton
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Zorluklar 1) gündelik işler ve bir krizle uğraşırken organizasyonu daha iyi hâle getirmeye çalışmak 2) insanlarla ilgili karar, özellikle de başkalarının yerine geçmek için yeterince hızlı olmayanlar ve 3) odaklanmak, öğlen değil sabah diriyken karar ver
68
En İyi Liderlerin Karakteristik Özellikleri - Harvey Spevak
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Zirveye çıkanlar genelde gerçeklerden güç alan, risk almayı göze alan, ilham verebilen ve bir işi bitirmeden bırakmayanlardır. Bazıları sizinle beraber büyürken diğerleri büyüyemez. Örneğin, bir zamanlar üniversiteden mezun olduktan hemen sonra burada işe
69
Uyum Sağlayan Lider: Bir Buz Dağı Olun - Joanna Barsh
Konu Uzmanı Video
2
dakika
Bir durumun içindeyken bir piyesteki oyuncu olursunuz. Dışarı çıkıp piyesi izleyin. Bunu bir derse çevirin. Zihniyetinizi değiştirin. Kendinizi buz dağı olarak düşünün. Kendinize suyun altından bakın. Suyun seviyesi ne kadar derin olursa diğerleri sizi o kadar zor görür.
70
Liderliğin Özü - Virginia A. "Ginger" Barnes
Konu Uzmanı Video
5
dakika
Liderliğin özü, kişisel olarak zarar verse bile doğru olanı yapmaktır. Değerler koyup kişisel olarak ne mal olursa olsun bu değerlere göre hareket etmektir.
Lider
Bu eğitim, organizasyonlarda yönetici veya yönetici adayı olarak görev alan tüm profesyonellere yöneliktir.
Yöneticilikte Mükemmellik
Skillsoft
Skillsoft, öğrenme yönetim sistemi yazılımı ve içeriği üreten bir Amerikan eğitim teknolojisi şirketidir.

Önerilen Eğitimler

Bu eğitimin kategorisinde bulunan ilginizi çekebilecek diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Çok Nesilli Çalışanları Yönetmek
Çok Nesilli Çalışanları Yönetmek
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Ekip Yönetimi
20
dakika
Video
Çok Nesilli Çalışanları Yönetmek
Anlamlı Liderlik Video Serisi
Anlamlı Liderlik Video Serisi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
64
dakika
Video
Anlamlı Liderlik Video Serisi
Yönetici Varlığınız ile Liderlik
Yönetici Varlığınız ile Liderlik
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
42
dakika
Etkileşimli Eğitim
Yönetici Varlığınız ile Liderlik
Çok İşlevli bir Takım Yönetmek
Çok İşlevli bir Takım Yönetmek
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Ekip Yönetimi
25
dakika
Etkileşimli Eğitim
Çok İşlevli bir Takım Yönetmek
Çapraz Fonksiyonelliğin Yönetimi
Çapraz Fonksiyonelliğin Yönetimi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Yönetimde Çeşitlilik ve Kapsayıcılık
19
dakika
Video
Çapraz Fonksiyonelliğin Yönetimi
Risklere Etkin Bir Şekilde Karşılık Vermek
Risklere Etkin Bir Şekilde Karşılık Vermek
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Kriz ve Risk Yönetimi
18
dakika
Etkileşimli Eğitim
Risklere Etkin Bir Şekilde Karşılık Vermek
Güç Davranışlar ve Çeşitli Takımların Yönetim Zorluklarıyla Yüzleşmek
Güç Davranışlar ve Çeşitli Takımların Yönetim Zorluklarıyla Yüzleşmek
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Ekip Yönetimi
20
dakika
Video
Güç Davranışlar ve Çeşitli Takımların Yönetim Zorluklarıyla Yüzleşmek
Karya Kitap Özetleri - Satış Yönetimi
Karya Kitap Özetleri - Satış Yönetimi
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Satış Yönetiminde Mükemmellik
300
dakika
Okuma Materyali
Karya Kitap Özetleri - Satış Yönetimi

Tamamlayıcı Eğitimler

Bu eğitimin faydasını ve etkinliğini artırmak için birlikte alabileceğiniz diğer eğitimler
enocta image placeholder
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Category
0
dakika
Text
Label
Acar Baltaş ile Liderlik Yolculuğu
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
102
dakika
Video
Acar Baltaş ile Liderlik Yolculuğu
Anlamlı Liderlik Video Serisi
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
64
dakika
Video
Anlamlı Liderlik Video Serisi
Kadın Liderler İçin Kariyer ve Aile Güçlükleri
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
19
dakika
Video
Kadın Liderler İçin Kariyer ve Aile Güçlükleri
Kadın Liderleri Geliştirme
enocta image placeholder
Basic
Basic
Premium
Abonelik Dışı
Liderlik Becerileri
43
dakika
Video
Kadın Liderleri Geliştirme
Bu Eğitime Özel Bilgi
Almak İster Misin?
Bizimle İletişime Geçin.
Ad
Soyad
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
Firma Adı
pageUrl
Teşekkürler, bilgilerin ilgili birime iletildi!
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.

Teklif Listem


s


Teklif Listem

Teklif listende 50 adet eğitime ulaştın!

Teklif listende 50 adet eğitim bulunuyor. Bu eğitimlere paket aboneliği alarak daha avantajlı bir şekilde erişebilirsin.

Basic

Kurumun temelde ihtiyaç duyacağı, hem özel hem de iş hayatı için gerekli olabilecek, ana konuları ve yetkinlikleri kapsar.

Basic Paketi Kapsar
Premium

Basic Katalog içerisindeki eğitimlere ek olarak, hazır öğrenme deneyimleri haline getirdiğimiz gelişim yolculukları; liderlik eğitimleri ve yenilikçi öğrenme yöntemleri ile hazırlanmış eğitimleri kapsar.